اجرای طرح‌های الکترونیکی بیمه سلامت در استان کرمان ۲۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی ماهانه داشته است

گروه استان‌ها- مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: اجرای طرح‌های الکترونیکی بیمه سلامت در استان ماهانه ۲۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی به دنبال داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری ظهر امروز در نشست خبری هفته دولت با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) اظهار داشت: در هفته دولت هستیم و این ایام بهترین فرصت برای تبیین عملکردها و اقدامات انجام شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه دولت برای اصلاح نظام اداری در کشور برنامه‌های تحولی دارد گفت: یکی از این برنامه‌ها اصلاح ساختارهای سازمانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه اصلاح ساختارهای سازمانی در درون بیمه سلامت نیز با چابکسازی انجام شده است افزود: بیمه سلامت با حداقل نیرو حداکثر خدمات را به مردم ارائه می‌کند و به ازای هر 11 هزار نفر بیمه‌شده این سازمان یک نیروی اداری خدمات می‌دهد.

جعفری با بیان اینکه با اجرای کامل طرح‌های الکترونیکی مانند نسخه‌نویسی الکترونیکی تعداد نیروی انسانی نیز کاهش پیدا خواهد کرد گفت: یکپارچه‌سازی فرایندهای بیمه‌ای ارائه خدمت به مردم از دیگر برنامه‌های دولت برای چابکسازی است که منجر به مراجعه غیرحضوری مردم می‌شود.

وی با اشاره به اهداف اجرای طرح تحول سلامت در کشور بیان کرد: اولین گام این طرح پوشش 100 درصدی بیمه درمان شهروندان بود که در سراسر کشور حدود 100 هزار نفر به تعداد بیمه‌شدگان اضافه شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه قبول پوشش بیمه درمان مددجویان کمیته امداد از دیگر اقدامات بیمه سلامت بود تصریح کرد: در حال حاضر مددجوی کمیته امدادی نداریم که بیمه نباشد و در استان کرمان 100 هزار نفر مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی بیان کرد: تا آخر شهریورماه تمام بیمارستان‌های استان کرمان از خصوصی و دولتی مجهز به نسخه نویسی الکترونیکی شده و در مراجعه به بیمارستان‌ها دیگر نیازی به دفترچه کاغذی نیست.

جعفری با اشاره به اینکه پرداخت‌های بیمه سلامت در استان کرمان به روز است گفت: اجرای طرح‌های الکترونیکی بیمه سلامت در استان کرمان ماهانه 20 میلیارد تومان صرفه‌جویی به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه در هفته دولت عملیات اجرایی ساخت ساختمان بیمه سلامت شهرستان‌های راور و بافت آغاز شده است ادامه داد: با توجه به اینکه در هفته احیای امر به معروف قرار داریم شورای امر به معروف اداره تشکیل شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه 10 معروف و 10 منکر اداری را شناسایی کردیم که پیگیری می‌شود گفت: این اقدامات در جهت رضایتمندی ارباب رجوع است.

وی بیان کرد: در دهه اول ماه محرم هر روز صبح مراسم قرائت زیارت عاشورا در محل پشت بام ساختمان اداره بیمه سلامت کرمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *