بانک‌های دولتی ۲۹۰۰ میلیارد تومان اموال فروخته‌شده را به خزانه واریز نکردند

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گزارش داد بانک‌های دولتی بیش از ۲۹۰۰ میلیارد تومان از اموال فروخته‌شده را به خزانه واریز نکردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم گزارش داد بیش از ۲۹۰۰ میلیارد تومان از پول فروش اموال منقول و غیرمنقول بانک ها به خزانه بازنگشت. قرار بود طبق قانون این منابع صرف افزایش سرمایه بانک ها شود.

در متن این گزارش که منطبق با گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ دیوان محاسبات است، نوشته شده: بر اساس ماده (۱۹) قانون رفع موانع تولید، کلیه بانکها مکلفند سالانه ۳۲ درصد از اموال منقول و غیر منقول، سهام خود و شرکتهای با فعالیت غیربانکی را واگذار نمایند.

بررسی‌ها نشان می دهد تا پایان سال ۹۷ علیرغم گذشت ۴ سال از تصویب قانون، اقدام خاصی صورت نپذیرفته و اموال مازادی که جمعا به مبلغ ۲۹۱۵ میلیارد تومان بوده و به فروش رفته به حساب خزانه واریز نگردیده تا بتوان به سقف افزایش سرمایه بانک های مذکور اضافه گردد.

در این گزارش مشخص نشده که این پول صرف چه کاری شده و کدام دستگاه اجرایی ناظر بر حسن اجرای این موضوع بوده است. پیش‌تر وزارت اقتصاد متولی بحث فروش اموال مازاد بانک ها بود و در این راستا گزارش هایی نیز ارائه شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *