تبصره بیمه ای پرداخت خسارت به عابرین حادثه دیده در اتوبان ها

معاونت اجرایی دیات بیمه ایران از پرداخت خسارت به عابرین حادثه دیده در اتوبان ها و بزرگراهها خبر داد و گفت: شرکت های بیمه ای از جمله بیمه ایران طبق تبصره ماده 4 قانون ایمنی راه ها از محل بیمه نامه خودرویی که عابر با آن برخورد کرده است غرامت به حادثه دیدگان و وراث آنان پرداخت می کند.

به گزارش ایرنا، خدا کرم اخوان درباره پرداخت خسارت به عابرانی که در اتوبان ها و بزرگ راه ها دچار حوادث رانندگی می شوند، افزود: ورود عابران پیاده به اتوبان و بزرگ راه های درون و برون شهری ممنوع است، اما اگر عابری به این نکته توجه نداشته و در این مبادی دچار حادثه رانندگی شود خسارت دریافت می کند.

این مقام مسوول در پاسخ به این سووال که کدام خودروها عامل بیشترین تصادفات جرحی در تهران بوده اند نیز اظهار داشت: طبق آمار رسمی خودروهای سواری در استان تهران عامل وارد شدن بیشترین صدمات جانی به عابران پیاده و رانندگان هستند.

به گفته وی، در این گذشته 6355 مورد خسارت جرح و فوت توسط خودروهایی که بیمه نامه این شرکت را در اختیار داشته اند ثبت و آنان عامل بروز تصادفات منجر به جرح شناخته شده اند که برای شهر تهران آمار بسیار نگران کننده ای است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در سال 92 چند نفر جان خود را بر اثر تصادف با خودروهای سواری از دست داده اند نیز افزود: طبق آماری که در بیمه ایران موجود است در سال گذشته 3582 عابر پیاده جان خود را در تصادفات جرحی از دست داده اند و 2508 موتورسوار نیز بر اثر بی احتیاطی رانندگان سواری به کام مرگ رفته اند که آمار نگران کننده ای است و بر همین اساس باید با فرهنگ سازی مناسب از بروز حوادث اینچنینی که منشا انسانی و خودرویی دارد هر چه سریع تر جلوگیری به عمل آید.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، اخوان با هشدار به مسوولان و شهروندان تهرانی بابت این تعداد تصادف منجر به جرح و فوت در استان تهران، تاکید کرد: چنانچه رانندگان و عابران پیاده قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند، به طور قطع میزان حوادث رانندگی منجر به جرح و فوت که خسارات و لطمات و مادی و معنوی بسیاری را به جامعه تحمیل می کند در شهر تهران کاهش پیدا خواهد کرد.

منبع:سایت صنعت بیمه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *