درخواست نماینده مجلس درباره بیمه فرهنگیان

نماینده اسدآباد در مجلس، گفت: : بیمه طلایی و تکمیلی فرهنگیان به خاکستری و بلااستفاده تبدیل شده که لازم است این مسئله حل شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، کیومرث سرمدی نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 25 خرداد) پارلمان با بیان اینکه نگاه ما باید به جامعه معلمان و آموزش و پرورش تغییر کند، اظهار داشت: امروز دغدغه‌های موجود در آموزش و پرورش مهم و بنیادی هستند و در صورت اجرای دقیق سند تحول بنیادین در این وزارتخانه همه دغدغه‌ها و مشکلات حل خواهد شد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس تصریح کرد: بحث رتبه‌بندی معلمان و قانونمندشدن این نظام خواسته همه معلمان است، همچنین یکسان‌سازی حقوق و تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها، پیش‌دبستانی‌ها، خرید خدمتی‌ها، سرباز معلم ها و … باید مورد توجه قرار گیرد.

سرمدی اظهار داشت: نهضتی‌ها و حق التدریسی‌هایی که سال‌ها کار کرده و تجاربی دارند باید آزمون دهند که این موضوع توانایی این افراد را زیر سوال می‌برد و ما خواستار حذف آزمون هستیم تا آن‌ها با خیال راحت تجارب خود را ارائه کنند.

وی تاکید کرد: بحث افزایش حقوق سالیانه معلمان باید مدنظر قرار گرفته و درصدی را که هرساله به کارمندان اضافه می‌شود به حقوق آن‌ها نیز تعلق بگیرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس با بیان اینکه میزان حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش کفاف زندگی آن ها را نمی‌دهد، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باید انجام شود، همچنین پرداخت حقوق پاداش این بازنشستگان به تعویق افتاده که با توجه به کاهش ارزش پولی دیگر این مبلغ گرفتاری آن‌ها را حل نمی‌کند.

سرمدی بر لزوم رفع مشکل صندوق ذخیره فرهنگیان و اعمال مدرک دوم آن ها تاکید کرد و گفت: بیمه طلایی و تکمیلی فرهنگیان به خاکستری و بلااستفاده تبدیل شده بنابراین انتظار توجه داریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *