درمان رایگان بیماران کرونایی‌ اجرایی نشد / شورای عالی بیمه هزینه درمان را نپذیرفت

گروه استان‌ها ـ نماینده مردم مهاباد در مجلس با بیان اینکه درمان رایگان بیماران کرونایی‌ اجرایی نشد، گفت: شورای عالی بیمه هزینه درمان را نپذیرفت.

 

جلال محمودزاده در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اظهار تاسف از اینکه با وجود اعتراف وزیر بهداشت مبنی بر رایگان بودن درمان بیماران کرونایی، اما این مهم تاکنون اجرایی نشده است اظهار داشت: متاسفانه همه بیمارستان‌های کشور برای پرداخت هزینه‌ها، به بیماران کرونایی و خانواده‌های آنان فشار وارد می‌کنند.

وی تصریح کرد: اخیرا آمپول‌هایی که وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها اعلام کرده که برای بیماران مورد استفاده قرار دهند و براساس پروتکل‌های بهداشتی خود نیز آنها را تایید کرده‌اند، اما متاسفانه این آمپول‌ها را در فهرست بیمه قرار نداده و شورای عالی بیمه نیز تاکنون این مهم را نپذیرفته که بیمه‌های مختلف، درصدی از هزینه‌ها را بر عهده بگیرند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین درست است که وزارت بهداشت اعتراف کرده که هزینه‌های مربوط به کرونا رایگان است و کسی نمی‌تواند به زور از مردم هزینه بگیرد اما متاسفانه همچنان این فشارها ادامه دارد.

وی بیان کرد: همچنین متاسفانه هر روز مراجعاتی از سوی بیماران کرونایی وجود دارد که به خاطر عدم توانایی پرداخت هزینه‌هایشان در بیمارستان‌ها مانده و ترخیص نشدهاند.

محمودزاده تاکید کرد: حتی بیمارانی که زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند نیز نمی‌توانند این هزینه‌ها را پرداخت کنند‌ و تحت فشار هستند.

وی گفت: هم اکنون وظیفه رئیس‌جمهور است که باید با توجه به اینکه در مصاحبه‌های خود اعلام می‌کند که هزینه‌های بیماران کرونایی حتی اتباع خارجی رایگان است، در شورای عالی بیمه دستور دهد که این مورد را  تصویب کنند چون بیمه زیرنظر رئیس جمهور است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سوی دیگر این بودجه‌ای که برای بیماران کرونا اختصاص داده و از محل ذخیره ارزی برداشته‌اند، باید به بیماران ناتوانی که از نظر مالی نمی‌توانند هزینه‌های درمانی خود را تامین کنند اختصاص دهند چون قرار نیست کسی که به بیماری همه‌گیر کرونا مبتلا می‌شود، زیر خط فقر رود و نتواند از لحاظ اقتصادی پس از بهبود بیماری، خانواده خود را اداره کند.

وی با اشاره به اینکه بیمارانی که از وضعیت مطلوبی برخوردارند می‌توانند هزینه‌های درمانی خود را پرداخت کنند افزود: اما کسانی که توان مالی ندارند، هزینه‌کرد 10 تا 40 میلیون تومان برای خانواده‌ای که زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی است رقم بسیار سنگینی است و اگر هم قرض کند باید سال‌ها کار کند تا قرض خود را پرداخت کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *