صدور مجوز شرکت بیمه جدید فاقد توجیه اقتصادی است

یک عضو هیات مدیره شرکت بیمه حافظ بیان کرد: با توجه به تعداد زیاد شرکت‌های بیمه‌ای فعال موجود در کشور و اوضاع کنونی اقتصادی، اضافه کردن شرکت بیمه‌ای جدید، امری منطقی نیست و فاقد توجیه اقتصادی است.

 

چابک آنلاین، بهاره تاجرباشی، “محمد حسین داجمر” در گفت و گو با چابک آنلاین، گفت:سیستم دولتی باید منافع شرکت ها و زیر مجموعه های خودرا در نظر بگیرد.

وی افزود: در شرایط  اقتصادی کنونی، دولت باید از هر طریقی که شده به شرکت های فعال موجود در صنعت بیمه  کمک کند تا بتوانند سرپا بایستند و خدمات بهتری به مشتریان خود که همان مردم هستند ارائه دهند.

این عضو هیات مدیره شرکت بیمه حافظ مدعی شد که تاسیس شرکت بیمه ای جدید، ضربه ای به دیگر  شرکت های بیمه ای است و ادامه داد: در این شرایط صدور مجوز برای تاسیس شرکت بیمه ای جدید منطقی نیست.

به تازگی مهدی نمن الحسینی، مدیرکل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه ای بیمه مرکزی از دریافت حدود 15 مورد تقاضای تاسیس شرکت بیمه جدید سخن گفته و افزوده که 3 تا 4 مورد ازاین تقاضاها هم اکنون در مرحله طرح و تایید در شورایعالی بیمه ای  بوده و مابقی هم در مرحله بررسی برنامه عملیاتی و مدارک معرفی موسسین است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *