صندوق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای حمایت از زنان خانه‌دار، روستایی و عشایری تشکیل می‌شود

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون دولت مکلف شد پس از نهایی شدن و ابلاغ طرح جمعیت طی ۶ ماه نسبت به تشکیل صندوق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای حمایت از مادران خانه‌دار، روستایی و عشایر دارای سه تا شش فرزند اقدام کند.

 

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، مجید نصیرایی  در تشریح نشست امروز ( سه‌شنبه، یک مهرماه ) کمیسیون فرهنگی مجلس از ادامه بررسی طرح جمعیت و تعالی خانواده در نشست امروز با حضور برخی از اعضای کمیسیون‌های فرعی خبر داد و گفت: کمیسیون‌های فرعی مانند آموزش و برنامه‌وبودجه در رابطه با مباحث مرتبط طرح مذکور نظرات و دیدگاه‌های خود را مطرح کردند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد کارشناسان مرکز پژوهش‌ها با همکاری کمیسیون برنامه‌وبودجه در مورد تأمین منابع طرح بحث و گفت‌وگو کنند.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون دولت مکلف شد پس از نهایی شدن و ابلاغ طرح جمعیت و تعالی خانواده طی ۶ ماه نسبت به تشکیل صندوق بیمه عمر و سرمایه‌گذاری برای حمایت از مادران خانه‌دار، روستایی، عشایر دارای سه تا شش فرزند اقدام کند.

نماینده مردم فردوس در مجلس یازدهم یادآور شد: بر این اساس ۷۰ درصد سهم این صندوق را دولت و ۳۰ درصد را هم‌خانواده و مادران تأمین می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *