طرح مجلس برای حمایت از زنان بی‌سرپرست و بد‌سرپرست / نوبخت برای تامین اعتبار بیمه قول مساعد داد

گروه استان‌ها- نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس گفت: مسئله حمایت از زنان بی سرپرست و بد سرپرست به زودی در صحن علنی مجلس ارائه می‌شود تا بتوانیم این قشر زحمتکش و آسیب پذیر را زیر چتر حمایتی قرار دهیم.

فاطمه مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای بیمه زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست شهرستان بروجرد یکی از دغدغه‌های ما در مجلس شورای اسلامی حمایت از زنان بی‌سرپرست، بد‌سرپرست و آسیب‌پذیر جامعه است چرا که این قشر از جامعه مادرانی هستند که زیر‌‌پوشش حمایتی هیچ ارگانی نیستند.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های زیادی که برای رفع مشکلات این قشر آسیب‌پذیر انجام گرفت‌ امیدوارم ‌با مشارکت و حمایت مسئولان این مشکلات را رفع کنیم، افزود: با توجه به اینکه این مادران سرپرستی فرزندان خود را به عهده دارند طبیعتا  باید مشکلات زیادی را تحمل کنند و این به معنی آسیب به روح، روان و جسم یک مادر است.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس عنوان کرد: به منظور رفع مشکلات قشر زنان بدسرپرست یا خود سرپرست دیداری یا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم و از نزدیک این مطلب را مطرح کردیم تا بتوانیم این عزیزان را بیمه کنیم.

وی بیان کرد: جدا از پیگیری وزیر کار یکی دیگر از دغدغه‌های این مسیر، نظر رئیس سازمان برنامه و بودجه بود که در واقع پاسخ وی به منزله رفع این معضل بود که با پیگیری‌ها و نامه‌نگاری‌های که به  رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام گرفت درخواست کردیم تا اعتبار و بودجه لازم را برای این مورد مهم مشخص کنند و بعد از صحبت‌ها و جلسات متعددی  که در مجلس صورت گرفت خوشبختانه توانستیم موافقت نوبخت را برای اخذ اعتبارات  لازم بگیریم.

وی با اشاره به نقش زنان در جامعه خاطر نشان کرد: با توجه به جایگاه بانوان و زنان در کشور و بنا به زحماتی که این قشر ضعیف و آسیب دیده برای حفظ بنای خانواده می‌کشند لازم می‌بینم که آنها از پوشش حمایتی در جامعه بهره‌مند شده و اسباب رفاه و آسایش برای این زنان و فرزندان آنها فراهم شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس تصریح کرد: ان‌شاالله و به زودی این مسئله در صحن علنی مجلس ارائه و کلید خواهد خورد تا بتوانیم این قشر زحمتکش و آسیب پذیر را زیر چتر حمایتی قرار داده تا حداقل بتوانند از بیمه بهره‌مند شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *