مدیرعامل بیمه ایران از پرداخت 30 میلیارد تومان خسارت به ذینفعان حادثه مکه و منا خبر داد

تهران-رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران گفت: برای جبران خسارت حوادث اخیر مکه و منا به ذینفعان این حوادث در مجموع بیش از 30 میلیارد تومان خسارت پرداخت خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی بیمه ایران،سیدعباس حسینی درگردهمایی مدیران استانی،ستادی و شعب سراسرکشورشرکت متبوعش با عرض تسلیت مجدد به خانواده های بازماندگان و همدردی با مصدومان این حوادث، از آغاز پرداخت علی الحساب غرامت فوت جان باختگان خبر داد وافزود: با هماهنگی سازمان حج و زیارت و به منظورجبران بخشی از هزینه های کفن و دفن جان باختگان این حوادث،پرداخت علی الحساب 250 میلیون ریالی را درشعب سراسر کشور خود آغاز کردیم.
وی افزود:بیمه ایران درراستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود بلافاصله و بدون طی تشریفات بیمه ای دراین خصوص اقدام نموده است.
رییس هیات مدیره بیمه ایران ادامه داد: طبق قرارداد بیمه ایران با سازمان حج وزیارت،غرامت فوت جان باختگان حوادث مکه درمجموع 55 میلیون تومان است که به محض تکمیل پرونده فوت شدگان دروجه بازماندگان پرداخت خواهد شد.
حسینی اضافه کرد: همچنین هزینه های درمانی تا سقف 15 میلیون تومان است که طبق قرارداد منعقده از طریق این مجموعه قابل جبران بوده و این هزینه ها به مراکزدرمانی پرداخت خواهد شد.
وی درادامه ضمن خوش آمد گویی به مدیران حاضر دراین گردهمایی اظهارداشت: دغدغه های بسیاری برای پی گیری داریم که یکی ازمهم ترین آن ها بحث پرداخت خسارت زیان دیدگان بیمه توسعه است.
مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه درصدد هستیم هرچه سریع تربه پرونده باز بیمه توسعه دربیمه ایران خاتمه دهیم؛تصریح کرد: برای جبران خسارت زیان دیدگان بیمه توسعه تدابیرجدیدی اتخاذ کرده ایم تا هرچه سریع ترزیان دیدگان و ذینفعان به حقوق خود دست یابند.
رییس هیات مدیره بیمه ایران با بیان اینکه سیستم برای کار و فعالیت دردوره جدید نیاز به آرامش دارد تاکید کرد: می خواهیم با بازگرداندن آرامش به خانواده بیمه ایران این مجموعه را پویا تر از گذشته نماییم و برای تحقق این هدف از تمامی ظرفیت های خود برای حل مشکلات استفاده خواهیم کرد.
حسینی ضمن اشاره به قدمت و مسوولیت های بیمه ایران درتوسعه صنعت بیمه در کشور، ادامه داد: ظرفیت های بیمه ایران درزمینه های گوناگون به ویژه حوزه منابع انسانی برجسته است و جذب مدیران و همکاران این مجموعه درسایر شرکت های بیمه ای خصوصی حاکی از توانمندی نیروهای انسانی این شرکت است.
رییس هیات مدیره بیمه ایران ادامه داد: ما معتقدیم برای راهبری صنعت بیمه برای راهبری صنعت بیمه درهزاره سوم باید ازابزارهای نوین با این هزاره استفاده کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبات صنعت بیمه اشاره و تصریح کرد: شرکتی که راهبر صنعت بیمه کشور است می تواند دراجرا تامین منابع و تصویب مصوبات صنعت بیمه نیز نقش اساسی داشته باشد.
وی همچنین به استفاده از ظرفیت های موجود درکمیسیون ها و کمیته های دولت و مجلس شورای اسلامی درراستای اجرای استراتژی های صنعت بیمه تاکید کرد.
حسینی ادامه داد:همچنین بی شک برای حل مشکلات و ارتقای جایگاه بیمه، سطح تعاملات و ارتباطات سازنده خود را با نهادهای قانون گذاری و نظارتی افزایش خواهیم داد.
وی درخصوص استراتژی بیمه ایران در بازارداخلی تصریح کرد: ما با سایر شرکت ها نه تنها رقابتی نداریم بلکه از آنان حمایت نیز خواهیم کرد زیرا استراتژی ما افزایش سبد بیمه ای کشور است. رییس هیات مدیره بیمه ایران در توضیح بیشتر این مطلب گفت: ما به دنبال توسعه بازارهای داخلی و خارجی هستیم و با ایجاد هلدینگ آنان را دراین مهم با خود همراه خواهیم کرد. به اعتقاد وی فضای رقابتی در صنعت بیمه ایران باید تغییر کند همچنین جایگاه صنعت بیمه درکشور جایگاه مناسبی نیست و ما باید به دنبال جایگاه واقعی خود باشیم.
حسینی درادامه با اشاره به توانمندی و مزیت های ذاتی بیمه ایران جای این شرکت را درمیان صنایع بزرگ کشور خالی خواند و افزود: ما به دنبال ورود به جمع بزرگان اقتصاد کلان کشور بوده و خواستار تاثیر گذاری بیشتردر این بخش هستیم بر همین اساس تفکر خود را از رقابت با شرکت های بیمه ای داخلی خارج کرده ایم.
وی پرتفوی صنعت بیمه را در مقابل سایر صنایع درکشور اندک خواند وعنوان کرد:درآمدی که کسب شده اصلا مناسب این صنعت نیست.
حسینی با اشاره به اینکه دولت از این مجموعه انتظارسود و بهره وری بیشتر را دارد، تاکید کرد: انتظاری که دولت مردان از ما دارند درست است ودرهمین راستا علاوه بر ایفای تعهدات و افزایش میزان رضایتمندی بیمه گذاران باید بدنبال بهره وری بیشتر نیز باشیم.
وی دراین ارتباط خواستار توسعه فعالیت های بیمه ای شرکت متبوعش در حوزه بین الملل و منطقه شد و افزود:هم اکنون دردوره پسا تحریم قرار داریم و به طور حتم نیازمند استفاده از ظرفیت های خارجی در حوزه بیمه هستیم.
وی تاکید کرد: ما باید یاد بگیریم چگونه از ظرفیت های جهانی و بین المللی استفاده کنیم.
رییس هیات مدیره بیمه ایران درادامه سخنانش به مطالبات بیمه ایران ازسایر دستگاه ها اشاره کرد و افزود: درحال حاضر بیش از 2200 میلیارد تومان حق بیمه از بیمه گذاران و دستگاه های اجرایی طلب داریم که اگر این مبلغ به ما پرداخت شود به طور حتم ارائه خدمات ما نیز مناسب تر خواهد شد.
حسینی درخصوص دیدارش با نمایندگان شبکه فروش بیمه ایران نیز گفت: بخش قابل توجهی از پرتفوی بیمه ایران متعلق به شبکه نمایندگی و فروش شرکت است و ما نمی توانیم آنان را نادیده بگیریم این مجموعه یکی از مزیت های اصلی ماست و بر حفظ اقتصاد این شبکه و رسیدگی به آنان تاکید داریم.
وی درادامه به روابط بیمه ایران و بیمه مرکزی نیز اشاره کرد و گفت: بیمه ایران و بیمه مرکزی هر دو متعلق به دولت هستند و ارتقای سطح تعاملات و همکاری با بیمه مرکزی جز اصول کاری ماست.
وی درخاتمه خواستار بهبود وضعیت ارزیابی شعب و نمایندگی ها و افزایش نظارت در برخی از سطوح شرکت بیمه ایران شد و افزود: بیش از 90 درصد مشکلات فعلی شرکت به عدم ارزیابی صحیح از شعب و نمایندگی ها و نظارت کافی باز می گردد و معتقدم اگر نظام ارزیابی و نظارت دربخش های مختلف درست عمل کند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

منبع:سایت بیمه ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *