نیکزاد:مشکلات صنعت بیمه ناشی از کاهش ارزش پول ملی و بی ثباتی اقتصاد است

نائب رئیس مجلس معتقد است بخش اصلی مشکلات ایجاد شده در حوزه صنعت بیمه ناشی از کاهش ارزش پول ملی و بی ثباتی در اقتصاد است.

 

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی و فراکسیون توسعه پایدار و تامین مالی با سندیکای بیمه گران ایران، ضمن تسلیت رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، گفت: بخش اصلی مشکلات ایجاد شده در حوزه صنعت بیمه ناشی از کاهش ارزش پول ملی و بی ثباتی در اقتصاد است.

 

 

نماینده اردبیل در مجلس افزود: در صورتی که دولت‌ها با برنامه‌ریزی و به کارگیری راهکارهای علمی از ارزش پول ملی محافظت کنند، شرکت‌های بیمه‌ای با مشکل روبه رو نشده و هزینه‌ی آنها با منابعشان متناسب خواهد شد.

وی با طرح این پرسش که چرا مردم به آینده‌ی خود امید ندارند، اضافه کرد: اگر مردم بدانند، بیمه‌های بازنشستگی آینده‌ی آنها را پس از بازنشستگی تامین می‌کند، چرا باید به دنبال ثروت‌اندوزی باشند؟

این نماینده مردم با بیان اینکه بازنشستگی برای برخی افراد به منزله دست بریدن از دنیا است، ادامه داد: تجربه نشان داده بیشتر افراد پس از بازنشستگی زندگی سختی دارند زیرا بیمه‌ها به تعهدات خود به درستی عمل نکرده‌اند و این افراد در اداره زندگی با مشکل روبه رو می‌شوند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت  فرهنگ‌سازی در حوزه بیمه، تصریح کرد: اگر مزیت‌های بیمه برای اشخاص حقیقی، تجار، شرکت‌ها و… به درستی تبیین شود، استقبال مردم از بیمه‌ها افزایش می‌یابد در حالی‌که جایگاه بیمه برای مردم به درستی تبیین نشده است.

نیکزاد گفت: باید جلسه‌ای با حضور سازمان برنامه و بودجه، وزارت بهداشت و درمان، اورژانس و … برگزار شود تا عملکرد این سازمان درباره نحوه هزینه کرد اعتبارات دریافتی از شرکت‌های بیمه ای بررسی شود.

نائب رئیس مجلس همچنین از آمادگی مجلس برای بررسی و تصویب طرح‌هایی درحوزه بیمه خبر داد و افزود: این طرح‌ها به نفع مردم، دولت‌ها و… است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *