همایش معارفه آقای جواد لبیب به سمت مدیر عامل شرکت خدمات بیمه ای امیدآوران فردوسی

 

متن کامل سخنرانی
آقای جواد لبیب
مدیرعامل شرکت خدمات بیمه ای امیدآوران فردوسی (کد 3188)
در مراسم تودیع و معارفه
بتاریخ 23/10/95
سالن آمفی تآتر موسسه اعتباری کاسپین

 

زمستان 1395

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

عرض سلام و ادب و احترام دارم ؛خدمت حضار محترم و سروران گرامی
عرض تسلیت دارم خدمت عزیزان به مناسبت رحلت جانسوز عالم مجاهد حضرت آیت ا… هاشمی رفسنجانی یاردیرین انقلاب و امام راحل ،روحشون شاد و یادشون در خاطره ها گرامی باد.
قبل از هر چیز تشکر و قدردانی میکنم از برادر بزرگوارم ، مدیر سختکوش و پرتلاش جناب آقای حاج غلامرضا پائین محلی مدیریت محترم موسسه و بزرگ مجموعه و همچنین تشکر میکنم از معاونین محترم ایشان جناب آقای صابر و جناب آقای حاج رمضان پائین محلی ، جناب آقای دکتر اسماعیلی راد و تشکر بسیار ویژه ای دارم از جناب آقای بیاری مدیر محترم حراست جهت همکاری شایسته و هماهنگی های مراسم روزگذشته و امروز و سایر مسئولین و کارکنان زحمتکش موسسه و شرکت های تابعه .
واقعا جای تبریک داره موفقیت چشمگیرهلدینگ امید جلین در این سالها ؛ بالاخص موسسه اعتباری کاسپین در ابعاد مختلف بانکی و اقتصادی که امروزه شاهد این هستیم به نعمت وجود مدیران توانمند و سیاست گذاری های شایسته ، جوانان بی شماری در شهر جلین و گرگان و سایر شهرهای کشور مشغول به کار هستند.
تشکر میکنم از جناب آقای تیرانداز همکار بسیار محترم جهت تلاش و مسئولیت ایشان درطول دوره مدیریتی این بزرگوار،سلامتی و توفیق برای این عزیز آرزومندم و برای قبول مسئولیت ازمحضرایشان اجازه میخواهم تا بتوانم به درستی و شایستگی جهت اهداف شرکت گام های موثری بردارم.
عرض خیرمقدم دارم به حضورگرم عزیزان در این مراسم بالاخص استاد گرانقدر جناب آقای جدیدی مشاور و کارشناس ارشد بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، بانک ها و شرکت های بیمه در کشور و جناب آقای شفیعی مقدم از مدیران برجسته صنعت بیمه کشور و جناب آقای خواجه مشاور و مدرس صنعت بیمه .
عرض خیرمقدم دارم به مدیران محترم شرکتهای بیمه استان و بانک ها . خیرمقدم ویژه ای دارم به همکاران پرتلاشم از شهرهای مختلف کشور که با توجه به بعد مسافت و سختی راه هرچند به لطف حاج آقا و نعمت امکانات موسسه که دوستان با پرواز تشریف آوردند و تشریف خواهند برد؛ حضور پیدا کردند ؛ و تشکر می کنم از زحمات یکایک شما عزیزان در شعب موسسه .
بهرحال قبول مسئولیت و تحویل آن در فعالیتهای حرفه ای یک امر طبیعی است . زمانی هم فرا خواهد رسید که مراسم تودیع بنده انجام خواهد شد؛ ولی مهم این است که در طول خدمت بتوانیم کارهای ماندگاری را جهت اهداف شرکت و مجموعه و مشتریان انجام داده باشیم .
با توجه به ضیق وقت و برای این که از فرمایشات اساتید حاضر در مراسم نیز استفاده کنیم خلاصه ای از برنامه های آتی رو جهت پیشبرد اهداف شرکت ؛ خدمت عزیزان تقدیم میکنم. نگاه و نگرش بنده با توجه به پتانسیل های موجود و وجود کارکنان زحمتکش و حضور موسسه به عنوان یک اهرم مالی قدرتمند که در زمینه تسهیلات می تواند جهت کمک به بیمه گذارانی که به صورت اقساط از خدمات شرکت بیمه استفاده نمایند جایگاه ویژه ای خواهد داشت.
میتوان گفت در صنعت بیمه و بانک این دو بنگاه اقتصادی مکمل یکدیگرند و به خوبی می توانند همکاری تنگاتنگی را با هم داشته باشند .
البته حوزه فعالیت بنده فقط مختص به استان گلستان یا به صرف این که دفتر مرکزی در تهران فعالیت دارد نیست ؛ مطمئنا با توجه به بستر فراهم شده و نظر به فعالیت شعب موسسه در اکثر نقاط کشور که در هر شعبه همکار محترمی فعالیت بیمه ای انجام میدهد ، کشوری می باشد و از این فرصت استفاده میکنم و به همه همکاران اعلام می نمایم . با توجه به شرایط ویژه موجود آمادگی کامل جهت ارائه خدمات را به بیمه گذاران داشته باشند و حضورشان بسیار بسیار پررنگ تر از گذشته در راستای اهداف شرکت قرار گیرد . اولین اولویت بنده آموزش مستمر و تخصصی جهت کلیه پرسنل در تمامی رشته های بیمه ای هست . مطمئنا اگر همکاران محترم به لحاظ آموزشی و فنی علم بالایی را داشته باشند از بسیاری هزینه ها جلوگیری می شود و به راحتی و با اعتماد به نفس بالائی با مخاطب خود ارتباط برقرار می کنند و در مذاکره پیروز میدان خواهند شد .
آموزش ها در آینده به صورت استانی در گروه های  15 الی 20 نفره به لحاظ یادگیری به صورت تئوری و عملی با شرایط و قوانین روز صنعت بیمه خواهد بود .حتی همکاران باید در خصوص محصولات سایر شرکت های بیمه نیز اطلاعات کامل را داشته باشند که با اطمینان محصول شرکت را به بیمه گذاران ارائه دهند و منجر به قرارداد بشود. و برنامه آموزش ویژه ای در زمینه بیمه های زندگی خواهیم داشت که مسلما نیاز مبرم جامعه است و پرتفوی مناسبی را میتوان کسب کرد.
اولویت دوم ، ایجاد شبکه فروش و بازاریابی و ورود به بازار بیمه به صورت گسترده در مناطق مختلف با بکارگیری جوانان مستعد وفعال و باانگیزه جهت ایجاد شبکه فروش طی مراحل مصاحبه و بررسی توانایی با روابط عمومی بالا استفاده خواهد شد ؛ بعد از مراحل اولیه گزینشی مبادرت به آموزش دقیق جهت فعالیت بیمه ای حضور خواهند داشت؛ تا بتوانیم درصد قابل ملاحظه ای از سهم بازار را در رشته های مختلف بیمه ای به خود اختصاص دهیم .
اولویت سوم ؛ شناسایی مشتریان و بیمه گذاران بالقوه و بالفعل ، احیاء بیمه گذاران غیرفعال و نیمه فعال و باز بینی بیمه نامه های صادره به صورت مشاوره و کارشناسی دقیق ریسک های بیمه ای در خصوص حفظ بیمه گذاران و پرتفوی ایجاد شده باید تلاش شایسته ای داشت و در کنار این سیاست به دنبال کسب پرتفوی و قراردادهای جدید باید بود و به نوعی شناسایی بازارهای هدف را باید در برنامه های آینده قرار داد و با توجه به وجود شرکت های مختلف بیمه ای و رقابت ناسالم از وضعیت موجود به درستی و به صورت علمی استفاده نمود.
اولویت چهارم؛ فعالیت وسیع و دقیق در زمینه بیمه نامه های خرد ، بیمه نامه هایی که با اقشار مختلف مردم در رشته های بیمه ای روبرو هستیم ؛ این نوع بیمه نامه ها کم هزینه و ماندگار هستند و ارتباط تنگاتنگ با جامعه خواهیم داشت ومشتریان وفادار را برای شرکت حفظ میکند و به نوعی در ایجاد کانون مشتریان نقش مهمی را ایجاد میکند که درطبقه بندی مشتریان می توانند با درجه طلایی ،
نقره ای و برنز از خدمات ویژه ای برخوردار باشند.
آخرین اولویت ؛ همکاری و تعامل با مدیران و روسای شعب و کارکنان موسسه در سراسر کشور ؛ روسای شعب موسسه می توانند نقش بسیار مهمی را جهت معرفی مشتریان شاخص شعبه که جهت دریافت تسهیلات به عزیزان مراجعه می کنند به مسئولین خدمات ویژه معرفی و در خصوص امور بیمه مذاکره داشته باشند و در صورت نیاز در هر زمان و مکانی حضور مدیرعامل شرکت و یا اعضای هیئت مدیره بیمه الزامی می باشد.
در پایان امیدوارم با توکل به خدای بخشنده و با کمک همکاران زحمتکش مجموعه و حمایت و عنایت مدیران محترم موسسه و سایر شرکت ها و تمامی عزیزان درپیشبرد اهداف از پیش تعیین شده  موفق و سربلند باشیم و در آینده با توجه به شرایط موجود و ایجاد بستر مناسب و نظر به توان مدیریتی و مالی شایسته هلدینگ امید جلین بتوانیم تاسیس شرکت بیمه جنرال یا تخصصی را داشته باشیم .
شایسته است تشکر بکنم از مدرسان با تجربه آقایان : حرفت ، هدیه دوست ، خواجه که در کارگاه آموزشی روز گذشته در امر آموزش مارا یاری کردند.
و تشکر ویژه دارم از سرکار خانم ها زمانی و نوری اعضای محترم هیئت مدیره و سایر همکاران محترم دفتر مرکزی تهران و دفتر گرگان و همکاران  محترم مستقر در شعب موسسه در سراسر کشور وتشکر ویژه ای میکنم از مجری توانمند و خوش بیان موسسه سرکار خانم صابر جهت برگزاری مراسم روز گذشته و امروز.

 

موفق و پیروز و سربلند باشید.
با صلواتی بر محمد و آل محمد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *