چرا بیمه عمر؟

ممکن است برای شما این سوالات پیش آمده باشد که آیا خرید بیمه عمر کار درستی است؟ بیمه عمر از چه مزایایی برخوردار است؟ چرا مردم بیمه عمر می ‌خرند؟ چرا برخی افراد با وجود داشتن بیمه تامین اجتماعی، نسبت به خرید بیمه عمر اقدام می کنند؟ برای دریافت پاسخ این سوال خوب است بدانید بیمه عمر و سرمایه ‌گذاری علاوه بر دارا بودن پوشش‌ های متنوع، می ‌تواند به عنوان یک سرمایه‌ گذاری بلند مدت با سود تضمینی مورد توجه قرار گیرد.

در حقیقت بیمه ‌گذار با خرید بیمه عمر و پرداخت حق ‌بیمه علاوه بر اینکه به یک سرمایه‌ گذاری سودآور در زمان حیات خود اقدام نموده، پس از فوت نیز نوعی حمایت مالی برای ذی ‌نفعان خود فراهم می‌ کند. ضمن این که با خرید بیمه عمر، ‌‌‌‌بیمه ‌گذار می‌ تواند در زمان حیات خود از پوشش‌‌ های بیمه ‌‌‌‌ای بسیار بهره‌مند شود.

سرمایه‌ گذاری از طریق خرید بیمه عمر مزایای زیادی نسبت به سرمایه‌ گذاری در بانک دارد که برای همه افراد به صرفه‌ تر است مخصوصا آن دسته از خانواده ‌هایی که سرمایه اولیه‌ زیادی ندارند، کارمند هستند و حقوق ماهیانه کمی هم دریافت می ‌کنند و به دنبال راه تضمینی برای آینده فرزندان خود هستند.

بیمه عمر چه اهمیتی دارد؟

بیمه عمر وسیله ای است که می تواند باعث پس انداز و توزیع سرمایه های جامعه گردد. در کشورهای پیشرفته مبالغی که خریداران بیمه در اختیار شرکت ها قرار می دهند، رقم بالایی است و این مبالغ می تواند به آن ها در سرمایه گذاری های پایدار و طولانی مدت کمک نماید. اگر چه در کشور ما این ارقام بیمه ای قابل مقایسه با کشور های دیگر نیست، اما باز هم دیده می شود که بعد از بانک ها، شرکت های بیمه ای وسیع ترین فعالیت را دارند و ارقام بیمه عمر هم به علت بالا بودن رقم تعهدات می تواند اندوخته خوبی برای این شرکت ها ایجاد نماید.

اگر بیمه نامه عمر از طریق یک شرکت مطمئن به فروش رسیده باشد و کارشناس فروش شرکت هم اطلاعات قرارداد را به نحو درست به خریدار منتقل کرده باشد، برای دارنده حس آرامش و اطمینان را ایجاد می کنند و تاثیر این آرامش حتی به اعضای جامعه هم قابل انتقال است. زیرا خریدار می داند با هزینه کردن بخشی از درآمد ماهانه یا سالانه خود خطرات زندگی خود را تحت پوشش قرار داده و بعد از گذراندن این مدت زمان می تواند به یک اندوخته نسبتا قابل ملاحظه دست یابد. در اصل خرید بیمه نامه برای افراد مسن و جوان مزایای زیادی را به همراه دارد، اما برای هر دو دسته کسب خواسته هایی است که هنگام خرید بیمه نامه مدنظر داشته اند.

 

 

مزایای استفاده از بیمه عمر

در ادامه این نوشته قصد داریم به چند دلیل مهم برای خرید بیمه عمر اشاره نماییم، این دلایل می تواند به شما در تصمیم‌گیری خرید بیمه عمر کمک نماید.

1 – چند برابر شدن هزینه بیمه ای پرداخت شده

فرض کنید شما ماهیانه 200 هزار تومان را در حسابی با سود سالیانه 18 درصد بگذارید و سود آن را برداشت نکنید، پس از گذشت سی سال چیزی در حدود سه میلیارد تومان سرمایه خواهید داشت.

موضوعی که بیمه عمر را خاص نشان می دهد، اثر مرکب آن است. بدون اینکه مشکلی برای شما به وجود آید با کمترین پس انداز، می توانید در زمان بازنشستگی به سرمایه بالایی برسید.

2-  امکان دریافت وام بدون ضامن

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که نیاز به پول داشته باشید و به دنبال وام به بانک مراجعه کنید. قطعا به راحتی نمی توانید در مدت زمان کوتاهی وامی را دریافت کنید. بیمه عمر می تواند برای دریافت وام به شما کمک کند. شما می توانید بدون ضامن و وثیقه به دفاتر بیمه مراجعه کرده و در زمان کوتاهی وام را دریافت کنید.

3-  بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای

شما در زمان واریز حق بیمه می توانید از پوشش های بیمه ای مانند پرداخت هزینه بیمارستانی در اثر حادثه، پوشش بیماری‌های خاص و پوشش از کار افتادگی و مستمری بهره مند شوید.  خدماتی که بیمه عمر به شما ارائه می دهد خیلی بیشتر و بهتر از خدمات تامین اجتماعی است.

4- زندگی با آرامش بیشتر

خریدار می داند با هزینه کردن بخشی از درآمد ماهانه یا سالانه خود خطرات زندگی خود را تحت پوشش بیمه ای قرار داده است و بعد از سپری شدن این دوران می تواند به یک اندوخته نسبتا قابل ملاحظه دست پیدا کند. افراد مسن و جوان می توانند نسبت به بیمه عمر اقدام کنند که با توجه به شرایط ویژه هر یک از امتیازات بیمه عمر بهره مند خواهند شد.

5-  تامین هزینه‌های زندگی در هنگام بازنشستگی

خوب است بدانید بیمه عمر با پرداخت مبلغی به صورت ماهانه، در زمان بازنشستگی، مخارج زندگی ‌تان را پوشش می دهد و به شما کمک می کند تا بتوانید زندگی راحتی داشته باشید.

 

6- حفظ ارزش مبلغ پس‌انداز شده

بیمه عمر و سرمایه ‌گذاری این امکان را در اختیار شما قرار داده تا با پس‌انداز مبالغ کم، ضمن برخورداری از پوشش‌ های بیمه ‌ای، امکان سرمایه‌ گذاری حق‌ بیمه ‌های پرداختی فراهم شود تا علاوه بر حفظ قدرت خرید پس ‌اندازها، سرمایه ‌ای مطمئن و مناسب برای استفاده شما و اعضای خانواده تان تشکیل شود.

در برخی شرکت‌ های بیمه ای نیز دریافت سود تشویقی در صورت پرداخت حق ‌بیمه زودتر از زمان سر رسید وجود دارد. در این صورت اگر حق بیمه قبل از سر رسید پرداخت شود، سود بیشتری دریافت خواهید کرد.

حال که با بخش کوچکی از مزایای بیمه ی عمر آشنا شدید، می توانید برای بیمه عمر اقدام کنید. قطعا این موضوع بهترین سرمایه گذاری است که می توانید برای آینده خود انجام دهید. توجه داشته باشید که شرکت ‌های بیمه، بیمه عمر را با شرایط و مزایای متفاوتی ارائه می ‌دهند. پیشنهاد ما به شما این است قبل از خرید بیمه عمر حتماً شرایط شرکت ‌های مختلف را مقایسه نموده و بهترین گزینه را انتخاب نمایید. شما در هر سن و سالی که باشید با توجه به میزان بودجه خود می توانید نسبت به بیمه عمر اقدام کنید. مطمئن باشید بیمه عمر بهترین روش سرمایه گذاری در طولانی مدت است. پس از همین امروز شروع کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *