۳۰۰هزار خودروی شهروندان تهرانی معاینه فنی ندارند/ ۶۰ درصد ظرفیت پذیرش آنلاین مراکز معاینه فنی خودرو فاقد متقاضی است

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، اظهار داشت: تعرفه معاینه فنی خودروها به صورت سالانه یا چندسال یکبار اعلام می‌شود و این مساله مراکز معاینه فنی خودرو را دچار مشکل می‌کند.

 

چابک آنلاین، زهرا نامداری، “حسین مقدم”، در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین، با بیان اینکه ظرفیت موجود مراکز معاینه فنی خودرو در شهر تهران کافی است، گفت: با توجه به ظرفیت هرخط و محاسبه‌ای که شده در 300 روز کاری می‌توان  بالغ بر دو میلیون دستگاه خودرو را در تهران معاینه کرد، اما طبق برنامه توسعه، سالانه چند خط به خطوط مراکز معاینه فنی اضافه می‌شود.

وی،گفت که مراکز معاینه فنی در تهران از 8 مرکزبه 25 مرکز افزایش پیدا کرده، وافزود:براساس برنامه 5ساله توسعه شهرداری تهران، تعداد خطوط فعال در شهر تهران در دو سال گذشته از 40 خط به 56 خط در 17 مرکز افزایش داده شد و8 واحد نیز به صورت سیار خدمات ارائه می‌دهند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، در خصوص برنامه‌های سالجاری مرکز معاینه فنی خودرو، گفت: فاز صفر و یک بزرگترین مرکز معاینه فنی خودروی کشور بنام “آسمان آبی تهران” در حال انجام است و به عنوان بزرگترین مرکزمعاینه فنی خودرو در کشور و خاورمیانه، با ظرفیت بسیار بالا در شرق تهران شروع به کار خواهد کرد.

مقدم، دومین برنامه توسعه‌ای مرکز معاینه فنی خودروهای تهران را نوبت‌دهی آنلاین اعلام کرد و گفت که در صورت استقبال از سوی مردم یک مرکز و یا بیشتر برای پذیرش به صورت آنلاین اختصاص داده خواهد شد.

وی، عنوان کرد: علیرغم تلاش‌های انجام شده، تنها 40 درصد از ظرفیت پذیرش آنلاین مراکز معاینه فنی خودرو اشغال شده و60 درصد ظرفیتی که برای پذیرش آنلاین اختصاص داده شده هنوز هیچ تقاضایی برای آن وجود ندارد.

به گفته وی، مرکز معاینه فنی خودرو شرکتی متعلق به شهرداری تهران  بوده و اگر کمک‌های شهرداری تهران نبود قطعا نمی‌توانست ادامه فعالیت بدهد.

مقدم، بیان کرد: هزینه معاینه فنی خودرو در انگلستان را بالغ بر یک میلیون و ششصد هزارتومان و در کشورهای همسایه حدود800 هزار تومان است اما در تهران با 37هزار تومان این خدمت ارائه می شود، در صورتیکه هزینه بازدید چهارچرخ فقط از منظر لنت و ترمز که یکی از ده ها گزینه معاینه فنی است نزد یک مکانیک بیش از 50 هزار تومان است.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، گفت:به طور معمول در اروپا عیوب ظاهری خودرو مثل، وضعیت لاستیک و پوسیدگی بدنه خیلی با دقت بیشتر و سختگیرانه تر کنترل می شود اما در ایران به دلیل آنکه وضعیت خودروهای کشور هماهنگونه هست که می دانید، حداقل های ایمنی و آلایندگی را برای خودرو لحاظ می کنیم.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، بیان کرد: در شهر تهران سالانه حدود یک میلیون و 200 هزار خودرو و حدود 600 تا 700هزار خودروی پلاک تهران را هم مراکز فنی که خارج از شهر تهران هستند معاینه می‌کنند، بنابراین حدود یک میلیون و 900خودروی تهرانی دارای معاینه فنی هستند.

مقدم، ادامه داد: حدود  دو میلیون و 600 هزار خودروی پلاک تهران  وجود دارد اما زیر دو میلیون خودرو دارای معاینه فنی هستند البته با بررسی‌ها و کنترل های مکانیزه متوجه شدیم که بسیاری از آنها در شهرستان‌ها تردد داشته و یا فرسوده و فاقد تردد هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *