۳۵ هزار سرپرست خانوار عشایری خراسان شمالی هیچ بیمه اجتماعی ندارند

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: ۳۵ هزار نفر سرپرست خانوار روستایی و عشایری در این استان زیر پوشش هیچ بیمه اجتماعی نیستند.

محمدرضا غلامزاده اظهار داشت: ۱۷۹ هزار نفر از جمعیت روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر این استان مشمول بیمه اجتماعی هستند.

وی افزود: تاکنون ۵۴ هزار نفر از این جمعیت خود را بیمه اجتماعی کرده اند.

وی افزود: هم اکنون 2 هزار و ۲۵۰ نفر  مستمری بازماندگان را دریافت می کنند که ماهانه ۱۰ میلیارد ریال به حساب آنان واریز می شود.

غلامزاده با بیان اینکه این استان رتبه پنجم کشور را در ضریب پوشش بیمه ای دارد اظهار داشت: بیشترین ضریب نفوذ در این استان نیز مربوط به شهرستان جاجرم است.

وی گفت: شهرستان های گرمه، اسفراین، شیروان و فاروج به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر خراسان شمالی اظهار داشت: از مجموع افرادی که زیر پوشش هیچ نوع بیمه نیستند، ۱۱۲ هزار نفر روستایی و مابقی نیز عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند.

غلامزاده افزود: کل مبلغ پرداخت بابت عضویت در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی در مدت ۱۵ سال گذشته ۸۶۰ میلیارد ریال بوده است اما این صندوق تاکنون ۳۱۶ میلیارد ریال بابت مسمتری به بیمه شده ها پرداخت کرده است.

وی افزود: تعداد بیمه شده ها به مسمتری بگیران در این استان نیز ۱۷ به یک است.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند و ۳۷ تا ۴۲ درصد اشتغال این استان در حوزه کشاورزی است، ۳۰ هزار نفر از جمعیت این استان نیز عشایری هستند.

خراسان شمالی جزو استان های با سطح درآمدی پایین است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *